Stronicowanie jest przestarzałe

2012-03-28

Od dawna uważam, że stronicowanie wyników jest przestarzałe. Od dawna zżymam się też na sklepy internetowe, gdzie muszę długo szukać przycisku „>>” lub „2”. Często te napisy zajmują promil obszaru całej strony i są naprawdę trudne do odszukania i kliknięcia, zupełnie jakby ktoś nie chciał, żebym zobaczył więcej produktów. W dodatku „tradycja” wyświetlania serii liczb jest bezsensowna: nigdy nie potrzebuję przejść na siódmą stronę wyników, interesuje mnie tylko kolejna/poprzednia.

Jak się okazuje, nie jestem odosobniony.

Wyniki wyszukiwania lub nawigacji powinny się doładowywać w miarę przewijania strony w dół. Można zobaczyć jak to robi Fablo np. w Punktowiązałce PAYBACK.


Komentarze

Ja czasami chcę przejść na siódmą stronę wyników, gdy np. wracam do stron i pierwsze 6 już znam. Chodzić po jednej by mi się nie chciało.

Jakub Anderwald2012-03-28

Taki offtopik, ale wpisałem "dupa" w polu wyszukiwania i dostałem fajne wyniki, zastanawia mnie powiązanie ich z dupą ;-)

Marcin2012-03-29

Marcin: jak sądzę, w filmie Nicholson wciela się w Roberta Dupe, w Paprika Korps Czarny nie zalicza kulki w dupę, w Projekcie Berserker wszyscy wokół marzą by odstrzelić Ci dupę, a płyta Jasna Strona zawiera utwór "Wiara jest jak dupa"... etc

Daniel2012-03-29

Daniel: nice try, sprawdź też to drugie słowo nieprzyzwoite, męskie i wykombinuj coś z chustami ;-)

Marcin2012-03-29

Marcin: to zapytanie (i kilka innych powiązanych) jest regularnie wpisywane przez zarządy i rady nadzorcze. Nieodmiennie pojawia się pretensja o wyniki. Zawsze wtedy pytamy "a które produkty chciał Pan znaleźć w sklepie, wpisując to zapytanie?", co natychmiast zamyka dyskusję.

Jan Rychter2012-03-30

No dobrze, ale co z crawlerami, itp? Akurat w przypadku sklepów internetowych to jest dość istotna kwestia...

mdrozdziel2012-03-30

mdrozdziel: tzn. co z "crawlerami itp"? Sprecyzuj proszę pytanie?

Jan Rychter2012-03-31