Plus GSM, router MiFi i logowanie

2011-07-02

Od niemal już roku używam routera bezprzewodowego Mifi 2352 (Novatel Wireless) w Plusie (iPlus dla firm). Jestem z niego bardzo, ale to bardzo zadowolony — rozwiązuje problem łączności dla mojego iPada oraz komputerów moich oraz współpracowników lub rodziny, gdy podróżujemy. Gdyby jeszcze się nie zawieszał raz na jakiś czas w trakcie pracy, to byłoby jeszcze lepiej, ale jak rozumiem nie można za wiele wymagać.

Ostatnio chciałem zalogować się na WWW plusa, żeby sprawdzić ile faktycznie wykorzystuję z limitu 3GB miesięcznie. Jak się okazało, żeby się zalogować, trzeba mieć „Plus Kod”, którego mam tylko pochodną: dostałem na pierwszej fakturze „kod, służący do aktywacji Plus Kodu” (sic!). Zabawniejsze jest jednak co innego — aby zalogować się i zobaczyć ile internetu wykorzystuję, aplikacja chce koniecznie wysłać mi SMS, z którego kod wpiszę do przeglądarki. SMS, którego nigdy nie zobaczę, bo router Mifi wyświetlacza nie ma, a ja go używam wyłącznie bezprzewodowo z Makami i iPadem…

Inaczej mówiąc, zalogować się nie da. Albo inaczej: może się da, ale jest to tak trudne i wymaga tyle wysiłku, że szkoda zachodu.

Gdzie tu sens?


Komentarze

Mogę ci sprzedać moje MiFi (Huawei E585) które ma interfejs WWW, i można odczytać tego typu SMS ;)

Marcin2011-07-02

Wiem, że jest do konta w ebok.pl możliwość logowania za pomocą tzw. "eHasła" które nie wymaga potwierdzania tożsamości SMSem. Jeśli dobrze pamiętam to eHasło można ustawić prze telefon dzwoniąc do BOKu - 2601.

Rafał2011-07-07

Też posiadam plusa i też mam wykupione jakieś pakiety danych. Kiedyś usilnie starałem się sprawdzić ile wykorzystuje, jednakże nie uzyskałem takiej możliwości w aplikacji ebook. Niestety, dzwoniąc do mojego "opiekuna biznesowego" dostałem odpowiedź, że nie ma takiej opcji. Było to jakieś 3-4 miesiące temu. Wątpię, aby cokolwiek się w tej sprawie zmieniło.

Marek Nowicki2011-07-11

Rafał: według miłej pani, która odebrała telefon gdy zadzwoniłem do BOKu, nie ma takiej możliwości. Muszę odebrać ów magiczny SMS.

Jan Rychter2011-07-14

...jednym słowem czeski film? jak to się dzieje, że opertaorzy robią w przysłowiowego balona i utrudniaja normalne uzytkowanie usług tysiącom użytkowników a problem nadal nie jest nagłaśniany?

mythos2011-07-19