Archiwa rodzinne: zagadka

2011-01-27

Porządkując rodzinne archiwa odkrywam coraz to nowe ciekawe zdjęcia. Postaram się co jakiś czas załączać niektóre tutaj — dla wielu mogą być ciekawe, a może ktoś pomoże mi czasem zidentyfikować co się na nich znajduje?

Zaczynamy od zagadki: może ktoś powie, gdzie zostało zrobione to zdjęcie? Podpowiadam, że najprawdopodobniej jest to na południu Europy w latach 1930-1938. Od razu też powiem, że w konkursie nie ma nagród, chociażby dlatego, że nie mam pojęcia jaka jest poprawna odpowiedź.


Komentarze

stawiam na sycylię, agrigento valle dei templi..

bartuch2011-01-27

http://en.wikipedia.org/wiki/Temple_of_Hephaestus - wygląda bardzo podobnie, być może to dobry trop (powered by Google goggles)

jwieczorek2011-01-27

bartuch: hmm — ciekawy strzał. Nawet by pasowało, bo dwa inne zdjęcia z tego cyklu są z Włoch. Ale przyjrzałem się i świątynia Concordia w Agrigento nie ma kompletnego żadnego z boków! Na zdjęciu widać zaś wyraźnie zachowany cały jeden bok.

BTW, zdjęcie może być odwrócone.

Jan Rychter2011-01-27

Hm, w EXIF nie ma geotagowania ani nazwy aparatu ;)

A na serio - http://www.gazopa.com/ ani Tineye nie pomogły znaleźć tego miejsca. Ciekawe wyzwanie..

Merlin2011-01-27

Niezależnie od jwieczorka znalazłem.. http://en.wikipedia.org/wiki/Temple_of_Hephaistos - tyle samo kolumn, bardzo podobne.

Merlin2011-01-27

Myślę, że owa świątynia Hefajstosa to dobry strzał — wygląda bardzo, bardzo podobnie. Latarnie mogły zostać zlikwidowane, a układ wzgórz w tle wygląda podobnie do tego co można zobaczyć na zdjęciach dziś. Super!

Podziękowania dla wszystkich, a następne zagadki będą trudniejsze :-)

Jan Rychter2011-01-27

Poczatkowo myslalem, ze to swiatynia Ateny, ale po glebszej analizie kilku zdjec - zdecydowanie Hefajstosa. Niestety takie budowle maja to do siebie, ze po czesci bardziej sie rozpadaja, czesc elementow jest poprawiana, ale pewne czesci na szczescie sa niezmienne: http://pendowski.com/upload/jan-ruiny.jpg - zaznaczylem kilka, ktore sa trudne do "samoczynnego zreplikowania" w innej budowli (samo przesuniecie np. czesci kolumny to kwestia budowy w ten sam sposob wielu budowli, ale juz dziury i ubytki to bardziej unikalne elementy).

pendowski2011-01-27