PARP stworzy katalog dofinansowanych e-biznesów

2010-09-03

PARP tworzy bazę danych:

W serwisie "Wspieramy e-biznes" pod adresem web.gov.pl dostępna będzie pełna baza e-usług oraz technologii B2B dofinansowanych w ramach działań 8.1 i 8.2. Wpis w katalogu ma zwiększyć rozpoznawalność projektów tworzonych przez beneficjentów oraz umożliwić szybsze dotarcie do nich nowych użytkowników i partnerów biznesowych.

Szkoda pieniędzy. Takich katalogów nie używa potem nikt poza urzędnikami (których cieszy, że coś namacalnego zostało zbudowane) oraz tele-sprzedawcami, którzy dzięki temu mogą wydzwaniać do przedsiębiorców wciskając im swoje produkty.


Komentarze

Choć też jakoś nie jestem przekonany do potrzeby takiego katalogu to jednak może się on przydać osobom które zamierzają w przyszłości starać się o taką dotację. Da im to po pierwsze możliwość zobaczenia takich projektów w akcji, a po drugie sprawdzą czy ktoś już nie realizuje ich pomysłu.

Łukasz Sikora2010-09-07

Łukasz: nie sądzę. Co do sprawdzania, czy ktoś nie realizuje pomysłu taki katalog się nie nadaje, bo nie jest wyczerpujący. Poszukanie w sieci jest znacznie lepszym pomysłem.

A co do szukania firm, które już dostały dofinansowanie, to można oszczędzić te kilkaset tysięcy wydane na portal, bo równie dobrze można ściągnąć listy firm (w arkuszu), które dostały dofinansowanie, a ich strony w sieci znaleźć za pomocą wyszukiwarki.

Jan Rychter2010-09-08