Fablo: szukamy matematyka-probabilisty

2010-09-13

Szukamy matematyka-probabilisty do konsultacji. Słowa kluczowe: wnioskowanie bayesowskie, sieci bayesowskie, rozkład Dirichleta, próbkowanie Gibbsa, metody MCMC (Markov-Chain Monte Carlo).

Może ktoś z Was zna takiego matematyka, który chciałby przez kilka godzin w tygodniu popracować z nami? Prosimy o kontakt na adres praca@fablo.pl.


Komentarze

Matematycy sie takimi rzeczami bardzo słabo zajmują. Co innego informatycy, na MIM jest paru. Ostatnio powstała w inkubatorze taka działalność doradcza tunedit.org, a tak to trzeba się zwracać do poszczególnych pracowników. W Warwick np. jest na wydziale komercyjne biuro podawcze z ofertą doktorantów i profesorów, u nas nie.

Kuczek2010-09-13

Matematycy, jak najbardziej zajmują się probabilistyką. Oczywiście statystycy też. Proszę 'Kuczka' o nie wprowadzanie ludzi w błąd.

Marek2010-09-15

Marek: nawiasem mówiąc, częścią problemu jest to, że trudno precyzyjnie nazwać dziedzinę, z której poszukujemy specjalisty.

Tym, co robimy, potrafi zajmować się matematyka, statystyka i fizyka statystyczna.

Jan Rychter2010-09-16

Sam się zajmuję. Tylko wątpię czy mógłbym pomóc. Temat jest bardzo jasno zadany na NLP i znajomość analizy Dirichleta w teorii perkolacji np. (w sensie jak w tegorocznych medalach Fieldsa) to może pomóc, o, figę. To samo dotyczy większości moich znajomych.

Kuczek2010-09-17

Kuczek: mądre zwroty, ale to nie o to nam chodzi.

Jan Rychter2010-09-17