Koniec Nexus One

2010-07-21

Google przestaje sprzedawać telefon Nexus One

Nie potrwało to długo. Szkoda, bo jak wielokrotnie pisałem, chciałbym widzieć mocną konkurencję dla iPhone.

Czy w tej chwili można kupić jakikolwiek telefon z systemem Android 2.2 (Froyo)?


Komentarze

W tej chwili oficjalnie nie. Ale są zapowiedziane updejty. Z łatwo dostępnych nowych i sensownych telefonów w Polsce to na dniach ma być update do HTC Desire i Motoroli Milestone (w USA sprzedawana pod brandem Droid) - czyli na bank do wakacji. Samsung zapowiedział europejski update Galaxy S na październik.

DrDroid2010-07-21

Nexus One nie miał być konkurencją dla iPhone-a. Miał pokazać (utwierdzić rynek) iż Google myśli na poważnie o Androidzie i pokazać standard budowy telefonów.

Konkurencją dla iPhone ma być HTC Desire, Incredible czy Motorola Droid X. Podobnie spodziewam się 2-3 tabletów od Google oraz 2-3 netbooków firmowanych przez G.

Łukasz Plutecki2010-07-22

Łukasz: no to się nie udało (pokazać, że google myśli na poważnie).

Jan Rychter2010-07-22

Nexus to były takie pierwsze koty za płoty, iskra niezbędna do wybuchu. Ja osobiście uważam, że to jest celowa decyzja Google, żeby nie konkurować z producentami sprzętu. Teraz tona producentów robi sprzęt z androidem (np. HTC Desire które jest sprzętowo takim lepszym N1 - oczywiście upraszczam). Desire to świetny telefon i można go kupić teraz naprawdę tanio (nowy na gwarancji od kogoś kto dostał z abo za 1300-1500zł). Dodam tylko, że dzisiaj kupiłem sobie N1 bo się trafił nowy sprowadzony z USA w dobrej cenie :).

A wracając do Twojego pytania Janku - myślę, że możesz spokojnie kupić Desire. Na Eclairze chodzi bardzo płynnie a update do froyo jest przewidziany lada dzień. Ale pewnie czekasz na iP4(imho warto) i to było pytanie retoryczne.

DrDroid2010-07-22

@Łukasz - jeśli chodzi ci o Chrome OS to z założenia ma być bardziej "otwarty" niż Android - w takim sensie, że możesz go sobie teraz zainstalować/odpalić na dowolnym blaszaku. Dlatego uważam, że Google nie będzie brandować żadnego tableta czy netbooka. Może jak w przypadku N1 wypuszczą jakiś model czy dwa, ale raczej IMO nie.

DrDroid2010-07-22

Ja myślę, że Google mniej konkuruje tu z Apple, co przede wszystkim z monopolem Operatorów.

Najwyższy czas zrobić z tym porądek, GSM musi upaść, nawet jako system protokołów, zaprojektowanych pod oligopol.

Uważam, że jest to strategiczny cel zarówno Google, jak i Apple. Mam nadieję, ze to ich długofalowy cel w perspektywie dziesięciolecia. Tylko te dwie firmy na swicei są w stanie to zrobić.

Piszę moze nieco patetycznie, bo sfrustrowany pod wpływem uruchamiania usługi płatnej SMS. 55% zabierze "Operator" kompletnie za nic, kolejne 22% państwo w podatku. (19% już nie zabierze, bo nie chciało mi się tracić dwóch miesiecy życia na zakładanie firmy -- założyłem w 1 dzień w UK, kosztowało to 60 funciaków, mniejsza o podatki (choć, tak w UK niższy, wielokrotnie), nawet mniejsza o brak przymusu ubezpieczenia społecznego (jeez, ten polski ZUS), ale srsly, jeden dzień). W tym świetle 30% które zabiera Apple w App Store brzmi jak darmocha.

Kuczek2010-07-23

@Jan - a ja uważam, że właśnie się udało. Zaraz po Nexusie pojawiły się Desire, Droid X, Incredible oraz Galaxy. Wszystkie odnoszą się 'standardem' do tego co pokazał Google.

Łukasz Plutecki2010-07-23

Sorry za wprowadzenie w błąd. Pewny update jest do Motoroli Droid. Kwestia updejtu do wersji europejskiej, czyli Milestone nie jest jeszcze pewna.

DrDroid2010-07-25