Koniec bloga USPRO

2010-06-07

Rzadko zdarza się, żeby ktoś z radością obwieszczał koniec bloga — tym razem jednak powód jest dobry. Gratuluję Małgorzacie Widłak rozliczenia projektu finansowanego z POIG 8.1!

Oto mój ekstrakt z rad:

Jakie błędy popełniliśmy? [...] Nie przewidziałam, że harmonogram rzeczowo-finansowy jest sztywny i że nikt nie pochwali mnie za oszczędności. No i terminy - obowiązują wszystkie strony umowy, ale nas jakby bardziej. Przygotowywanie papierów to niemal cały etat, a tego w ogóle nie wzięliśmy pod uwagę.

[...]

Kiedyś wydawało mi się, że jeśli urzędnik mi coś powie, to znaczy, że tak jest. Spotkałam niestety kilka niekompetentnych ludzi, za których błędy musiałam zapłacić. Od tej pory lubię mieć na piśmie ich opinie i interpretacje.

Całkowicie się z tym wszystkim zgadzam. Dokładnie takie same doświadczenia mamy jak dotąd w naszym projekcie (Fablo. Na szczęście rozliczamy nasz projekt w Mazowieckim RIF, a to jest instytucja o której mam jak najlepsze zdanie. Wszystkie kontakty z RIF jak dotąd były u nas sprawne, kompetentne, konkretne i bezproblemowe.


Komentarze

Z kolei ja o Dolnośląskim RIF nie usłyszałem ani jednej dobrej opinii. Nigdy. Od nikogo.

Marcin Zaremba2010-06-07

Z kujawsko-pomorskim RIF (TARR) współpraca układa się bardzo dobrze, choć też niektórzy (na szczęście mniejszość) pracownicy jakby minęli się z powołaniem.

Jakub2010-06-07