Skype i kodek SILK

2010-06-02

Skype wydało wersję 2.0.0 na iPhone. Wywiązała się natychmiast dyskusja, bo zapowiedzieli również, że dzwonienie Skype-Skype będzie darmowe tylko do końca 2010.

Mnie interesuje jednak co innego — kodek SILK, dający znacznie lepszą jakość dźwięku niż te stosowane normalnie w telefonii. Jestem zmęczony złą jakością dźwięku i połączeń w telefonach komórkowych. Trudno się prowadzi rozmowy, pewne niuanse umykają upakowane brutalnie kodowaniem GSM. Nieco kuriozalne jest, że umawiam się często na rozmowy przez Skype, bo połączenia są znacznie lepsze niż te przez telefony komórkowe.

Chętnie bym płacił za lepszą jakość dźwięku.


Komentarze

No tak, tylko ile byś musiał zapłacić za tę lepszą jakość rozmów? Kilkakrotnie więcej, tak na oko.

Jakub Anderwald2010-06-02

A ja bym zapłacił za odpowiednik Twilio.com ale w Europie, jak ktoś zna.

Kuczek2010-06-03

Ekonomicznie jest to bez sensu. Aby mieć Skype w iPhone będzie trzeba za to zapłacić + płacić abonament sieci komórkowej.
Za rozmowy i za dane...
Ja tego nie kupuję... W momencie wprowadzenia opłat Skype u mnie zostanie odinstalowany.

Nie będę płacił podwójnie.

MMR2010-06-04

Jakub: dlaczego kilkakrotnie więcej? Obecna jakość rozmów w komórkach jest winą przestarzałych kodeków, a nie małego pasma.

Jan Rychter2010-06-07

Jakie zapłacić za Skype w telefonie? Sama aplikacja na iphona jest darmowa. A przeciez nawet na kartę sa tanie pakiety internetowe . Np w play 5zl za 100MB 15zl za 500MB czy 25 zl za 1GB przesylu danych to spokojnie starcza na miesieczne surfowanie na komorce.
Na Iphona polecam aplikacje SIP Softphone firmy Acriobits. Jest najlepsza chodz platna. Przy posiadaniu konta np w freeconet.pl mozna miec numer stacjonarny na komorce i podpiac go pod sip softphone. Przy okazji tanie polaczenia telefoniczne w tym miedzynarodowe
Nie wiem czy aplikacja Fring na iphona nie pozwala na uzywanie kamery telefonu.

Radek2010-06-17