Internetowykantor.pl i kredyty hipoteczne

2010-05-06

Zarejestrowałem się w Internetowykantor.pl i zaczynam spłacanie kredytu hipotecznego samodzielnie kupionymi frankami szwajcarskimi. Internetowykantor.pl to pierwsze takie rozwiązanie, które jest w pełni przewidywalne i zautomatyzowane — jest niemal równie łatwe jak automatyczne spłacanie kredytu.

Teraz czekam aż mój wniosek o zmianę sposobu spłacania dopłynie do Kostaryki i z powrotem, bo jak zwykle w mBanku trzeba czekać cztery tygodnie. Potem jednak mam nadzieję cieszyć się znacznie lepszym kursem CHF, niż ten w mBanku.

Chętnych do pójścia w moje ślady zachęcam do wpisania mojego adresu (jan@rychter.com) w Internetowykantor.pl, wtedy i ja nieco skorzystam.

O kantorze dowiedziałem się dzięki Arturowi Kurasińskiemu.


Komentarze

Jeżeli masz prawo do odliczenia ulgi odsetkowej to spłacając raty kredytu w ten sposób właśnie to prawo straciłeś. Dlaczego? Otóż Urząd Skarbowy wymaga zaświadczenia o zapłaconych odsetkach w PLN. Bank takiego zaświadczenia Ci nie wystawi, ponieważ nie kupiłeś CHF w banku. Może co najwyżej wystawić Ci zaświadczenie o zapłaconych odsetkach w CHF, ale w US tego nie uznają (powiedzą, że w Polsce obowiązującą walutą jest PLN). Faktur z kantoru poświadczających zakup CHF po określonej cenie też nie uznają, ponieważ to BANK i tylko BANK może wystawić zaświadczenie i to koniecznie w PLN.

gosc2010-09-28

gosc: ha, nawet nie pomyślałem o takiej pułapce. Cóż, dowiemy się przy kolejnym rozliczeniu. Prawda jest jednak taka, że nawet gdybym stracił ulgę odsetkową, to nadal cała operacja by mi się zdecydowanie opłacała. To imponujące jak bardzo banki łupią nas na rozpiętości widełek walutowych.

Jan Rychter2010-09-29