Po co w iPhone ekran dużej rozdzielczości?

2010-05-17

Ze wszystkich przecieków na temat nowego iPhone wynika, że ekran będzie znacznie większej rozdzielczości niż obecnie. Mówi się o dwukrotnie większej w każdym wymiarze, czyli 960x640.

Zastanawiałem się, po co tak duża rozdzielczość w tak małym urządzeniu — przecież tak małe piksele nie będą rozróżnialne! Owszem, tekst będzie wyglądać lepiej (ładniej), ale praktyczna różnica nie będzie aż tak wielka?

Myślę jednak, że cel jest inny — mając ekran 960x640, można wyświetlić stronę WWW tak, jak wygląda ona na monitorze. To nic, że drobny druk będzie trudno czytelny — ważne, że pokazuje się cała strona i „wygląda tak jak na komputerze”. To duża i ważna zmiana.


Komentarze

Mam teraz HD2 z dużym ekranem 800x480 i faktycznie większość stron da się czytać bez zoomowania, w poziomie.

Jakub Anderwald2010-05-17

za to ja słyszałem, że naukowcy wynaleźli nowe rozwiązanie jeżeli chodzi o ekrany które mają bazować na drożdżach co daje kilka-kilkanaście razy większą rozdzielczość na tej samej powierzchni w porównaniu ze zwykłymi monitorami. Oczywiście nie ma jeszcze wersji przemysłowej ale w takich mini urządzeniach takie rozwiązanie miałoby najlepszy popyt :)

Internetowe2010-05-17

To bedzie cos pieknego : ) Bawilem sie troche Moto Milestone ktora ma w poziomie 854 piksele i to juz jest cos : )

Paweł Krefta2010-05-17