Walutomat

2010-04-08

Walutomat.pl pozwala na wymianę walut bezpośrednio między zainteresowanymi osobami, po kursie średnim. Świetny pomysł, realizacja też wygląda bardzo sensownie.

Skorzystałbym, ale mam poważne obawy co do płynności, bo podobnie jak spora część Polaków chciałbym kupować CHF za PLN. Boję się, że nie będzie chętnych do sprzedawania CHF.

Tym niemniej, zamierzam obserwować uważnie. Podoba mi się wszystko, co pozwala omijać banki i unikać bycia dojonym przez nie.


Komentarze

Nie ma się co obawiać płynności - to znaczy płynność w Walutomat.pl jest taka sobie. Jeśli akurat chce coś przewalutować inaczej niż większość Polaków to masz szczęście i szybkie zamknięcie transakcji. Ale w przeciwnym wypadku będziesz wiedział od razu czy są zlecenia na zakup danej waluty czy nie i możesz zdecydować czy chcesz czekać czy wymieniasz w banku.

Daniel Dryzek2010-04-08

Tutaj możesz zobaczyć płynność.
https://www.walutomat.pl/more.php
Z tego co widzę w ostatnim tygodniu wymieniono 43000 franków - także jakaś płynność jest.

Pozdrawiam,
Greg

Greg2010-04-09

Ta płynność jest dość istotna — walutomat interesuje mnie, żeby przejść na spłacanie kredytu CHF w CHF zamiast w PLN. Żeby było sens to robić, muszę regularnie móc osiągać ten kurs średni.

Jan Rychter2010-04-09

Racja, jest to ważne.
Jednak Walutomat ma dla mnie jedną dużą wadę - nie pozwala na ustalenie porządanego przez nas kursu wymiany lub chociaż widełek. Bo zlecenie w walutomacie czeka bodajże kilka dni, gdzie przez te kilka dni sytacja na rynku może sie radykalnie zmienić na naszą niekorzyść i wówczas zrealizuje nam zlecenie po gorzej dla nas cenie, cenie której nie chcielibyśmy zaakceptować.
Myślę że jakby tam była taka możliwość, to więcej ludzi by było skłonnych do skorzystania.

Oczywiście w przypadku gdy służy tylko do spłacania kredytu nie jest to aż tak istotne bo tak czy siak musimy wymienić te X złotych. niezależnie od kursu.

Greg2010-04-09

Co do płynności...
Teraz zauważyłem news na ich stronie
"Wartość dziennych wymian przekroczyła 1 mln złotych" i "wzrost liczby Użytkowników Walutomatu, których jest ok. 5000. Od początku istnienia serwisu wymieniliśmy już 29 mln złotych. "

Całkiem niezły wynik jak na 5 miesięcy (oczywiscie to nie jest tylko CHF)...

No ale tak jak napisałem w poprednim komentarzu - mogliby rozważyć wprowadzenie "widełek".

Greg2010-04-09

Tu jest też informacja o tym:

prosze tu nie klikac

antywaluty.pl2010-04-30

antywaluty: Nie wstyd robić takiego czegoś? Niby-portal-informacyjny, a tak naprawdę SEO na zlecenie? I jeszcze dopisywać nic nie wnoszące komentarze z linkiem do nic nie wnoszących artykułów?

Dodałem rel=nofollow do linku, bo jednak.

Jestem tym tak zniesmaczony, że zastanawiam się czy w ogóle nie usunąć wpisu o walutomacie.

Jan Rychter2010-05-06