Oszukani przez PARP

2010-03-05

Oszukani (TVN)

Dobrze, że Fakty nagłaśniają problem i nazywają rzeczy po imieniu. To nie pierwszy raz gdy PARP zmienia w biegu zasady gry.

Przykładowo, gdy my składaliśmy wniosek o dofinansowanie z POIG 8.1, wszystkich zapewniano, że zawartość Generatora Wniosków zostanie skasowana w dniu otwarcia naboru. Nie została — jeśli ktoś o tym wiedział i miał wcześniej wpisany wniosek, mógł go złożyć rekordowo szybko.


Komentarze

To co robi PARP w temacie naboru nr 3 ad 2009 to jakaś seria przykładów pt. "przychodzi pracownik PARP do lekarza z przedsiębiorcą w dupie".

Na temat kampanii nieświadomości pisałem tutaj:
http://plutecki.net/2010/03/kampania-pr-parp/

Najgorsze jest to, że spotykając się z pojedynczymi pracownikami - ludźmi którzy odpowiadają za sprawdzanie, ocenę itd. widzę, że oni naprawdę się starają. Jednak instytucja jako całość popełnia błędy - głównie dotyczy to PR"u i radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Łukasz Plutecki2010-03-06

ja osobiscie nie rozumiem sensu rozdawania srodkow bazujac na kolejnosci. to nie kolejka do lekarza, ze FIFO i po problemie. dlaczego trzeba kombinowac jakies niezyciowe rozwiazania? dlaczego nie mozna ustalic terminu np. 1-2 tygodni na skladanie wnioskow i potem ocenic je w jakies skali, wybrac x najlepszych i po problemie. ew. czas skladania wnioskow moze sie liczyc przy wyborze wnioskow z ta sama ocena.
rozumiem, ze nie ma nic za darmo - ze trzeba sie wysilic i zapracowac na te pieniadze, ale po co robic sztuczne problemy, utrudniac dodatkowo. naprawde u nas chyba problem jest w tym, ze urzednik nie odpowiada za swoje decyzje, moze powiedziec nam co chce i tylko od jego dobrej woli zalezy czy to co nam powie to prawda.

pendowski2010-03-06

Zlamana obietnicy, to tylko jedna strona medalu. Chodzi o to, ze zmieniajac warunki naboru i kryteria oceny wnisokow "w biegu," ktos w PARP moze rowniez lamac prawo. Jest ustawa z 6 grudnia 2006 o polityce rozwoju, ktora wyraznie mowi, ze nie mozna zmieniac tychze krytwriow po ogloszeni konkursu, ani przed rozpatrzeniem wszystkich protestow.

Greg Golebiewski2010-03-06

Greg: obawiam się, że prawnie nic się nie da zrobić, bo PARP nie zmienił warunków naboru. Różni pracownicy PARP powiedzieli różne rzeczy, ale podejrzewam, że nic z tego nie jest prawnie wiążące.

Pamiętam, że gdy słyszałem owe zapewnienia, myślałem sobie, że gdybym to ja składał w tym etapie wniosek, to nie wierzyłbym w nie ani ciut ciut.

Jan Rychter2010-03-07