Czym różnią się użytkownicy iPhone i telefonów z Google Android?
2010-02-26
Raport AdMob dotyczący użytkowników telefonów z iPhone OS, Android i Palm webOS nie zawiera rewolucyjnych informacji, ale jest ciekawy. I to z kilku względów.
Przede wszystkim, w części dotyczącej płatnych aplikacji przedstawia nieco zaciemniony obraz. Przyjrzyjmy się bliżej temu wykresowi:
Wykres pokazuje pobrania wszystkich aplikacji, zmniejszając słupki płatnych aplikacji i utrudniając ich porównanie. Wyciągając informację wyłącznie o płatnych aplikacjach wyłania się nieco inny obraz:
Tak naprawdę jednak chcąc być obiektywnym, należy porównywać „platformy”, czyli systemy operacyjne. W końcu część „Android” nie jest rozbita na „Motorola Droid” i „Google Nexus One”?
Tak zrobiony wykres przedstawia się już zupełnie inaczej:
Z wykresami, raportami i statystykami to trzeba ostrożnie.
(za MacKozer)
Czemu suma? Chyba powinna być jakaś średnia...
Zgadzam się z przedmówcą - jakaś średnia ważona (wagi to liczby użytkowników iPhona i iPod Touch) - Ze (...) statystykami to trzeba ostrożnie :)
no własnie. na ostatnim obrazku powinna byc zważona średnia ipodów i ajfonów.
w tym kształcie śmierdzi propagandą ;)
Dlaczego ważona? Przecież w przypadku Androida również nie wyciągano średniej ważonej z poszczególnych modeli, tylko zapewne liczono średnią arytmetyczną. Powinno być 1.7 a nie 3.4 :-)
I racja — miałem wyraźnie zaćmienie pisząc rano ten post. Czujnych czytelników przepraszam, wyrzuciłem niepoprawny wykres i wstawiłem nieco lepszy.
Ostatnie zdanie artykułu okazało się być prorocze :-)