Magazyn Mediafun

2010-10-21

W najnowszym numerze magazynu Mediafun jest mój artykuł o Fablo („Przycisk 'Szukaj' jest przestarzały”).

Jest też oczywiście ponad 100 stron ciekawej lektury, do pobrania bezpłatnie w formie PDF lub do przeglądania online.


Komentarze

Pierwsze zdanie Twojego artykułu prawie zrzuciło mnie z krzesła, ponieważ trafiłeś w samo sedno problemu. Pozwolę sobie przytoczyć Twoją absolutną prawdę: "(...) klienci sklepów często nawet nie próbują korzystać z wyszukiwarek...". Otóż to!

I już nawet nie chodzi o sklepy Internetowe, ale dosłownie wszędzie. Z własnego doświadczenia wiem, że 99% wyszukiwarek na blogach, sklepach i stronach Internetowych jest po prostu nic nie warta. Do tego stopnia, że już nawet nie tracę czasu na wpisywaniu frazy w pole z przyciskiem "szukaj", tylko udaję się do Google i tam już site:http://adres.strony.com fraza.

Druga sprawa, to te przeklęte odmiany wyrazów. Ile to czasami trzeba się nagimnastykować (np. szukanie w Google: szukana_fraza OR odmiana_szukanej_frazy), żeby znaleźć to czego rzeczywiście się szukało. Odmiany są moją zmorą dnia codziennego.

Kończąc tą moją przydługawą epistołę, żałuję, że nie korzystam np. z wyszukiwarki fablo.com, a tylko z marnej imitacji jaką jest google.com. ;-) Może jednak dożyję kiedyś czasów, kiedy silnik Fablo zagości na Allegro, bo tam zdecydowanie i pilnie by się przydał. Oj tak...

Scottie2012-06-01