Praca: Data Scientist (analityk)

2015-10-19

Poszukujemy „data scientist” (analityka), chcącego budować nowoczesne systemy do optymalizacji biznesu. Mile widziane wykształcenie informatyczne, matematyczne lub fizyczne (szczególnie istotny jest rachunek prawdopodobieństwa) oraz znajomość różnych technik „machine learning”.

Zajmujemy się doradztwem biznesowym opartym na danych. Wynikiem naszych prac nie są jednak same analizy i opracowania, ale produkcyjnie wdrożone systemy, działające na bieżąco. Dlatego kładziemy nacisk na programowanie. Używamy głównie Clojure, ale nie wymagamy go na starcie: znajomość dowolnego języka funkcyjnego umożliwi łatwe nauczenie się Clojure.

Wymagania:

Każdy kandydat musi znać podstawy statystyki i rachunku prawdopodobieństwa i umieć programować. Dobry kandydat byłby dodatkowo w stanie np. napisać sobie na szybko funkcję budującą histogram z danych, w Clojure, potrafiłby wytłumaczyć o co chodzi w „Latent Dirichlet Allocation” i jak działa (dokładnie) „multi-armed gaussian bandit”. Idealny kandydat dodatkowo przerobił kurs „Probabilistic Graphical Models” i jest w stanie projektować, implementować i testować modele probabilistyczne.

Oferujemy:

  • możliwość pracy nad rzeczywistymi biznesowymi problemami naszych klientów,
  • możliwość fantastycznego rozwinięcia umiejętności i znajomości najnowszych technologii,
  • miejsce w zorganizowanym, kompetentnym i stabilnym zespole,
  • możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca w Polsce (i nie tylko): jeśli masz samodyscyplinę, nie ma żadnego problemu z pracą w trybie home office. Większość z nas tak pracuje!

Praca w Retailic, rodzaj umowy dowolny, wynagrodzenie 10000-16000zł.

Zainteresowana/zainteresowany?

Zainteresowanych prosimy o przesłanie na adres work@retailic.com:

  • CV opatrzonego klauzulą zezwalającą na przetwarzanie danych osobowych,
  • linku do GitHuba.

Najważniejsze jest dla nas zobaczenie fragmentów kodu. Przy pokazaniu repozytorium z ładnym kodem w Clojure rozwiązującym nietrywialny problem z przedstawionej dziedziny, składamy propozycję pracy od razu.